Budownictwo drogowe i infrastrukturalne

Usługi geodezyjne dla budownictwa drogowego, kolejowego i wodnego

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w geodezyjnych pomiarach inwestycji infrastrukturalnych. Otrzymujesz od nas pełne wsparcie od planowania przebiegów tras, przez pomiary w fazie budowy, aż do zakończenia projektu. Zakres naszych usług rozciąga się od klasycznej budowy dróg gminnych i ścieżek, poprzez budowę nowych miejskich dróg, aż po budowę dróg wojewódzkich, krajowych i autostrad.

Obsługa budownictwa drogowego rozpoczyna się od pomiarów służących do stworzenia podstaw do planowania. W porozumieniu z biurem projektowym wykonywane są odpowiednie pomiary z założoną gęstością i dokładnością. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w pomiarach topograficznych istotnych dla wykonania projektu drogowego. Wszystkie niezbędne elementy są weryfikowane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Oprócz klasycznych map, wykonujemy bardzo dokładne ortofotomapy które mogą posłużyć do projektowania, jak i mogą być elementem dodatkowym; modele 3d, chmury punktów itp. Na zlecenie naszych klientów wykonujemy również ustalenie granic pasa drogowego jak i wykonujemy niezbędne do zrealizowania inwestycji podziały nieruchomości. Wszystkie usługi zapewniamy w jednym miejscu.

drogowe 1
drogowe 2

Kolejnym etapem jest realizacja projektu budowlanego przy współpracy z firmą wykonawczą. Prace rozpoczynamy od geodezyjnego opracowania projektu oraz jego analizy i jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych prac wskazujemy na ewentualne nieścisłości, wymagające weryfikacji. Może to przysporzyć duże oszczędności firmie wykonawczej, która realizuje budowę ryczałtowo. W trakcie całego okresu budowy wspieramy naszych klientów w jego obowiązkach. Tyczenia odbywają się w ścisłej współpracy z firmą budowlaną. Protokoły sprzedażowe sporządzanie są profesjonalnie i opracowywane do późniejszej weryfikacji. Wszystkie obliczenia wykonywane są w zaawansowanych programach z wykorzystaniem najnowszych technologii, która gwarantuje duże dokładności i zmniejszenie ewentualnych strat do minimum. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie i dlatego „mówimy tym samym językiem” co pracownicy firm budowlanych.

Na koniec weryfikujemy całość wykonanych prac, przygotowujemy wszystkie niezbędne bilanse i dokumentację sprzedażową oraz niezbędną dokumentację do uzyskania pozwolenia na użytkowanie nowo wybudowanej drogi.

Zobacz także: geodeta Legnica

POTRZEBNY CI GEODETA?

Zadzwoń! Szybko Ci pomożemy!

WYKONUJEMY

  • Pomiary wstępne wraz z analizą
  • Prace przygotowawcze – mapa do celów projektowych, regulowanie stanu prawnego
  • Wytyczanie pod prace ziemne wraz z ich kalkulacją na każdym etapie budowy
  • Dokładne tyczenie osi
  • Pomiary kontrolne
  • Sporządzenia dokumentacji sprzedażowych
  • Monitoring w przypadku budowy mostów, tuneli, ścian tamy itp.